Warning: Attempt to read property "post_title" on bool in /www/doc/v2.pentahospitals.cz/www/wp-content/themes/headswp/header-html.php on line 73

Zajímavosti

Chirurgické oddělení nemocnice v Ostrově se již dlouhodobě specializovalo především na laparoskopické operace. Od roku 2010 bylo na tomto pracovišti ročně provedeno 170-190  laparoskopických operací žlučníku, 140 – 160 laparoskopických operací tříselných kýl a 40-50 operací slepého střeva + další laparoskopické výkony s naprosto minimálním výskytem komplikací.

Právě tyto výkony jsou nejvhodnější pro program jednodenní chirurgie a naše zkušenosti + statistické zhodnocení prokázaly, že většina operovaných byla hospitalizována  1-3 dny. K laparoskopickým operacím žlučníku již lze málo co dodat a jsou “ zlatým standardem.“  Avšak nejmodernější trend k řešení břišních a především tříselných kýl je laparoskopický výkon. Používáme metodu TAPP s přístupem přes dutinu břišní s vložením síťky do třísla zespoda. Tato metoda v rukách zkušeného chirurga umožňuje řešit prakticky všechny varianty kýl v tříselné krajině a velkou předností je vyřešení kýl, které jednou i vícekrát recidivovali po klasické plastice. Chirurgické oddělení nemocnice v Ostrově  při těchto operacích většinově využívá odlehčené, samofixační a polovstřebatelné síťky. V aplikaci této speciální síťky drží prioritu první aplikace v ČR.Dalšími prioritními výkony v režimu jednodenní a plánované chirurgie jsou operace štítné žlázy a příštítných tělísek. I s těmito výkony má chirurgické pracoviště v Nemocnici Ostrov odpovídající  zkušenosti. Od r. 2010 je na pracovišti prováděno 70 – 80 operací ročně opět s velice dobrými a odbornou společností požadovanými výsledky.