V roudnické nemocnici proběhlo předání symbolického dárcovského šeku od Veolia Energie ČR

 

V době vrcholící pandemické situace společnost Veolia Energie ČR přispěla částkou 150 tisíc korun Nemocnici Roudnice nad Labem na činnost očkovacího místa, sloužícího k vakcinaci proti onemocnění COVID-19. Dodatečným předáním symbolického šeku si podporu jedním z nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů tepla a dalších energetických komodit připomněli začátkem září Ing. Zdeněk Jaroš, obchodní náměstek Veolia Energie, spolu s Ing. Jaroslavem Kratochvílem, ředitelem Nemocnice Roudnice nad Labem.

Veolia již tradičně podporuje regiony, ve kterých působí a volba roudnické nemocnice se nabízela i s ohledem na naše předchozí, velmi dobré, vzájemné vztahy. Nemocnice v Roudnici nad Labem je naším dlouhodobým obchodním partnerem a jsme rádi, že jsme mohli naší finanční podporou přispět nemocničnímu očkovacímu centru. Očkování je hlavní cestou z pandemie, zpět k normálnímu životu,“ uvedl Ing. Zdeněk Jaroš, obchodní náměstek Veolia Energie ČR.

Očkování je zásadním opatřením proti nemoci COVID-19 a významně nás může přiblížit stavu před propuknutím pandemie. Roudnická nemocnice zahájila očkování v březnu 2021 a od počátku byl o vakcinaci velký zájem. Do začátku září jsme podali bezmála 18 900 dávek vakcíny Pfizer. V současnosti očkujeme především druhé dávky a současně se připravujeme na třetí vlnu očkování. Děkujeme Skupině Veolia Energie za poskytnutý finanční dar, který nám rozhodně pomohl při činnosti očkovacího centra“, uvedl Ing. Jaroslav Kratochvíl, ředitel roudnické nemocnice.

Roudnická nemocnice zahájila očkování proti onemocnění covid-19 pro veřejnost 3. března 2021. Očkovací místo je umístěno ve 2. nadzemním podlaží polikliniky, v prostoru Oddělení klinické biochemie, a jeho provoz stále pokračuje. V průměru bylo podáno cca 3 150 dávek měsíčně. Do konce srpna probíhala vakcinace každý den – tedy od pondělí do neděle – od září se díky obecně nižšímu zájmu o očkování zúžily očkovací dny na pondělí a čtvrtek. Očkovací místo roudnické nemocnice vakcinuje předem registrované skupiny od věku16+, děti se neočkují. Vedení nemocnice počítá i se zahájením aplikace 3 dávky vakcinace, stanovené vládou ČR na 20. 9., momentálně je očekáváno vydání prováděcího předpisu.