Warning: Attempt to read property "post_title" on bool in /www/doc/v2.pentahospitals.cz/www/wp-content/themes/headswp/header-html.php on line 73

Zajímavosti

Práce na oddělení probíhá ve směnném provozu. Péči klientům v denní a noční směně poskytují dva středně zdravotničtí pracovníci a dva nižší zdravotničtí pracovníci. Denní směna je pak ještě z důvodu vysokých nároků na ošetřovatelskou péči posílena dvěma nižším zdravotnickým pracovníky v ranní směně.
V ranní směně je vybranou ošetřovatelkou prováděna také pasivní rehabilitace a cílená bazální stimulace dle pokynů fyzioterapeutky oddělení.

Mytí a koupání klientů, podávaní stravy, krmení klientů, bazální stimulace, individuální léčebná tělesná výchova, vertikalizace (posazování a postavování klientů), nácvik polykání – to vše jsou úkony, které provádějí nelékařští pracovníci oddělení. Oddělení velmi úzce spolupracuje s rehabilitačním oddělením, odkud má k dispozici stálé fyzioterapeuty k intenzivní rehabilitaci, pokud to zdravotní stav klienta již dovoluje.