Warning: Attempt to read property "post_title" on bool in /www/doc/v2.pentahospitals.cz/www/wp-content/themes/headswp/header-html.php on line 73

Animoterapie v Nemocnici Ostrov

Animoterapie je doplňková metoda podpory zdraví vhodná pro děti, dospělé i seniory.  Kontakt se zvířetem přináší psychické uvolnění a pohodu a celkově pozitivně působí na fyzický i psychický stav člověka.  Podporuje emocionální i kognitivní funkce a přispívá k léčbě psychiky a osobnosti člověka, též ke stimulaci sociální a emoční komunikace. Zvířata nás zkrátka dokážou léčit a udržovat nás v lepší psychické pohodě.

Terapie prostřednictvím malých zvířat v naší nemocnici

  • Terapie prostřednictvím malých zvířat využívá jejich léčebného potenciálu. V naší nemocnici ji uplatňujeme zejména u klientů ležících, méně mobilních.
  • Terapie spočívá převážně v kontaktu dotykem a konverzaci s nemocnými. Za pomoci drobných zvířat se nám daří vyvolat u našich klientů příjemné pocity, relaxaci, pomoc při navázání kontaktu s okolím.
  • Při terapii prostřednictvím malých zvířat nám pomáhají králíčci Ouško, Kájínek, Bohoušek, Roderik, Leo a morčátko Opis