01.10.2020

Nemocnice Ostrov získala certifikát kvality a bezpečí 2020 jako Absolutní vítěz projektu v kategorii akutní lůžková péče.

Již po osmé vyhlásila Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví, s.r.o. výsledky ankety o Kvalitní a bezpečnou nemocnici. Nemocnice Ostrov se stala „Absolutním vítězem projektu“ v kategorii…

Nemocnice Ostrov získala certifikát kvality a bezpečí 2020 jako Absolutní vítěz projektu v kategorii akutní lůžková péče.

 Již po osmé vyhlásila Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví, s.r.o. výsledky ankety o Kvalitní a bezpečnou nemocnici. Nemocnice Ostrov se stala „Absolutním vítězem projektu“ v kategorii akutní lůžková péče.

Výsledky ankety byly vyhlášeny v rámci XII. celostátní konference Kvalita zdravotní péče a akreditace, která se konala 16. září 2020 v Praze. Plaketu si osobně převzala manažerka kvality Nemocnice Ostrov Helena Piškaninová.
 
„Kvalita a bezpečná péče patří v naší nemocnici mezi nejsledovanější atributy a převzetí certifikátu jako „absolutní vítěz“ je ocenění pro všechny zaměstnance, kteří se na jeho získání dodržováním všech pravidel podíleli,“ uvedla Helena Piškaninová.
Ocenění Kvalitní a bezpečná nemocnice 2020 získávají každoročně nemocnice, které byly v uplynulém roce (od září 2019 do srpna 2020) akreditovány Českou společností pro akreditaci ve zdravotnictví s.r.o. a současně byly auditory této společnosti vyhodnoceny jako Kvalitní a bezpečná nemocnice za nadstandardní a vysoce kvalitní přístup k řízení kvality a bezpečí, pacientům i zaměstnancům.

Plakety jsou získávány ve třech kategoriích – v akutní lůžkové péči, v dlouhodobé následné lůžkové péči a kvalitní a bezpečná ambulance.
„Vnímám to jako výsledek dobré a kolektivní práce, navzdory nelehké situaci, ve které se nyní nacházíme. O to víc mě těší, že právě v této době je i nadále kvalita a bezpečí našich pacientů pro naše zdravotníky na prvním místě,“ podotkl František Werner, ředitel nemocnice.Nejnovější aktuality